تبلیغات
صلح آوران - بانك اطلاعاتی هلال احمر هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شود
تلاش برای صلحی پایدار و جهانی

بانك اطلاعاتی هلال احمر هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شود

پنجشنبه 26 فروردین 1389 06:22 ب.ظ

نویسنده : محمد پورعسکری

http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2009%5C11%5C8%5Cimg633932969774062500.JPGاستاندار كرمان گفت: باید بانك اطلاعاتی هلال احمر هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شود تا هر زمان كه دچار مشكلی شدیم، بتوانیم از اطلاعات آن استفاده كنیم.

حبیب‌الله دهمرده در جلسه شورا عالی مدیریت بحران استان اظهار داشت: استان كرمان در ابعاد مختلف دارای حادثه است كه از جمله آنها می‌توان به سیل، طوفان و زلزله اشاره كرد كه مواردی اجتناب‌ناپذیر است.

وی افزود: باید برنامه‌ریزی‌های برای مقابله با حوادث صورت گیرد و اجازه ساخت و ساز در نقاط حادثه‌خیز نباید داده شود و ساخت و سازها باید با مصالح مرغوب و بادوام صورت گیرد.

دهمرده تصریح كرد: مدیران باید نظارت جدی‌تری بر روند ساخت و سازها در مناطق حادثه‌خیز داشته باشند و همچنین از استفاده مصالح غیزمجاز توسط افراد خودداری شود.

وی خاطرنشان كرد: باید در زمینه‌های علمی و تحقیقاتی بیشتر كار كنیم، زیرا موجب كاهش هزینه در سایر بخش‌ها می‌شود.

استاندار كرمان با اشاره به راه‌اندازی بانك اطلاعات اظهار داشت: جمعیت هلال احمر استان كرمان در این زمینه اقداماتی انجام داده اما كامل نیست و باید این بانك اطلاعاتی هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شود تا هر زمان كه دچار مشكلی شدیم، بتوانیم از اطلاعات آنان استفاده كنیم.

وی افزود: ساخت سوله‌های چندمنظوره اقدام مناسبی است كه باید برای استفاده‌های مختلف باشد.

دهمرده گفت: در سال گذشته همه دستگاه‌ها خوب كار كردند و گزارش‌های مناسبی ارائه شده و باید كاستی‌ها را طبق برنامه زمانبندی رفع كنیم.

وی تصریح كرد: اتاق بحران باید متناسب با هر شهرستان احداث و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

دهمرده خاطرنشان كرد: استان كرمان از نظر زلزله صاحب تجربه است و باید قوت‌ها و ضعف‌ها را مرور كرده و به صورت بانك اطلاعاتی استفاده و در یك بازه زمانی نه‌چندان طولانی كاستی‌ها را جبران كنیم.

وی با اشاره به اینكه در بحث سفرهای نوروزی سال جدید همه دستگاه‌ها خوب كار كردند، اظهار داشت: با حضور رئیس جمهور از همه دست‌اندكاران ستاد تسهیلات سفر كشور تجلیل شد و استان كرمان در این راستا دارای دو رتبه برتر در زمینه رضایتمندی مسافران نوروزی و ارائه خدمات شهری شد.

استاندار كرمان گفت: مقام معظم رهبری سال جاری را به نام همت مضاعف و كار مضاعف نامگذاری كردند و این مسئله باید در ابعاد مختلف نمود پیدا كند.

وی تصریح كرد: باید ظرفیت‌ها مشخص شود و با انرژی مضاعف، تعادل و همدلی در راستای شكوفایی آنها حركت كنیم.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -