تبلیغات
صلح آوران - پیام نوروز صلح و دوستی برای جهان است
تلاش برای صلحی پایدار و جهانی

پیام نوروز صلح و دوستی برای جهان است

دوشنبه 9 فروردین 1389 12:19 ب.ظ

نویسنده : محمد پورعسکری

رییس جمهور گفت: ایران و تركمنستان با همت های بلند، اقدامات بزرگی را به نفع دو ملت و منطقه انجام خواهند داد.

 

محمود احمدی نژاد صبح امروز در حاشیه جشن جهانی نوروز در دیدار رییس جمهور تركمنستان با تبریك ایام نوروز و فرا رسیدن فصل بهار اظهار داشت: نوروز، مناسبتی برای اتصال هر چه بیشتر دو ملت ایران و تركمنستان است و پیام آن صلح و دوستی برای ملت های منطقه و جهان است.

 

رییس جمهور روابط ایران و تركمنستان را بسیار صمیمی، تاریخی و برادرانه دانست و گفت: همكاری های دو كشور در بخش های گوناگون هر روز در حال گسترش است و پروژه ها و توافق نامه های گوناگونی بین دو كشور منعقد شده كه باید همه آنها به طور كامل اجرایی شود.

 

وی خاطر نشان كرد: برخی همكاری های منطقه ای ایران و تركمنستان مانند خط راه آهن ایران – تركمنستان – قزاقستان و نیز همكاری در بخش انرژی به نفع دو ملت و امنیت و رفاه كشورهای منطقه است.

 

احمدی نژاد افزود: در زمینه های مختلف فرهنگی و اقتصادی ظرفیت های فراوانی برای ارتقاء هر چه بیشتر مناسبات دو كشور وجود دارد كه باید از آنها به نفع دو ملت و منطقه استفاده كرد.

 

رییس جمهور تركمنستان نیز در این دیدار با تبریك عید نوروز به دولت و ملت ایران گفت: نوروز جایگاه ویژه ای در روابط دو ملت دارد و این میراث، سنت حسنه ای است كه از گذشته های بسیار دور به یادگار مانده است.

 

وی در ادامه ضمن قدردانی از ابتكار جمهوری اسلامی ایران در ثبت نوروز به عنوان یك مناسبت ملی در سازمان ملل گفت: جشن نوروز برای همه كشورهای منطقه و مسلمانان، جشن بسیار مهم و ویژه ای است.

وی در ادامه با اشاره به روابط تاریخی و عمیق عشق آباد و تهران اظهار داشت: تركمنستان، نزدیكترین همسایه به خود را، جمهوری اسلامی ایران می داند و از انجام هر کاری که بتواند به نفع ایران دریغ نمی کند.

 

قربانقلی بردی محمداف رییس جمهور تركمنستان افزود : در ایران و تركمنستان امكانات و گزینه های مناسبی برای افزایش سطح همكاری های دو كشور در بخش های گوناگون وجود دارد كه باید از آنها به خوبی استفاده كنیم.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -