تبلیغات
صلح آوران - مذهب تشییع را بیشتر بشناسیم
تلاش برای صلحی پایدار و جهانی

مذهب تشییع را بیشتر بشناسیم

دوشنبه 10 خرداد 1389 03:01 ب.ظ

نویسنده : محمد پورعسکری

(تشییع) مولود طبیعی (اسلام) است و نیز قدرتی است که رسالت اسلامی از همان نخستین روزگار ظهور بدان توسل جست تا در سایه ی آن به نحو و پیشرفت صحیح و سالم خود ادامه خواهد داد.

ما می توانیم چنین برداشتی را از خود دعوت اسلامی و ماهیت وجودی آن وشرایطی که درآن زیست و طبیعت زعامت و رهبری رسول اکرم (ص) نسبت به این رسالت اخذ نمائیم.

بدیهی است که رسول خدا(ص) زعامت و رهبری یک نهضت انقلابی را بر عهده گرفت و دگرگونی اجتماعی  و فرهنگی و سیاسی جامعه ای را در محک آزمایش گذارد و بدون گفتگو  برای  به  ثمر رسیدن یک حرکت انقلابی و یک دگرگونی عمیق اجتماعی که همه شئون زندگی مردم را شامل گردد زمان بسیار اندکی « از اوایل  بعثت تا پایان عمر رسول خدا (ص) » کافی نبود بلکه نیاز به یک راه طولانی و ممتدی داشت به امتداد فاصله های معنوی جاهلیت واسلام....

دعوت انقلابی را که نبی اکرم آن را  رهبری کرد متعهد بود که از انسان جاهلی و انسان اسلامی بسازد. انسانی که مشعل انقلاب جدید را به دست گرفته حامل نور اسلام باشد انقلاب مسئول بود که همه ی ریشه های جاهلیت را از دل و  جان او برکند و رسوباتی که در زوایا ی فکر و اندیشه اش  لانه کرده از صفحه ی روح او بزداید.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -